Jaký dort k 30. narozeninám

Jaký dort k 30. narozeninám

Slavit narozeniny je velkou událostí a ještě víc, když se jedná o tak důležitý věk, jako je 30. Každý, kdo má tu čest, chce aby jeho oslava byla úspěšná a obzvlášť v kuchyni. Dort je nezbytnou součástí každého narozeninového stolu a vybrat správný pro tuto událost není jednoduché. Naštěstí jsme tu my, abychom vám pomohli s tímto úkolem. V tomto článku vám poradíme, jaký dort k 30. narozeninám si vybrat.

Klasický dort s ovocem

Klasický dort s ovocem je klasickým způsobem, který se hodí pro každou příležitost. Připravíte-li jej ke 30. narozeninám, naplníte jej různými druhy ovoce. Lahodná vanilková nebo čokoládová pěna, pokrytá plátky jahod nebo kiwi, nebo kompotem z jablka, hrušky nebo třešní. To je jen několik příkladů možných variant ovoce, které můžete použít ke 30. narozeninám. Kromě ovoce můžete také do dortu přidat dekorace. Ideálním řešením jsou sušenky ve tvaru číslic, které mohou symbolizovat narozeniny. Takto upravený dort bude skvělou pozorností na 30. narozeninách.

Složitý dort se zdobením

Pro slavnostní chvíli obzvlášť narozeninovou, jako jsou třicátiny, je dobré zvolit takový dort, který bude dokonale vystihovat tu slavnostní atmosféru. Složitý dort se zdobením bude určitě vyhovovat i té nejnáročnější příležitosti. Zdobení může být různé – od figur vyrobených z cukrové hmoty přes ty, které se vytváří z různých druhů čokolád, až po zdobení, které se dá provést pomocí různých druhů náplní a ozdobných tvarů. Časté zdobení je rozdělení na více patrů a na každém patře se používají různé druhy zdobení. Takový dort bude velmi originální a úžasně vypadající. Na každém patře se může objevit jiná barva a design, buď ve formě různých ozdobných prvků, nebo se mohou každý patro střídat s jinou náplní. Takový dort bude jistě slavnostním zakončením narozeninové oslavy.

Dort se svíčkami

Vybíráte dort na oslavu 30. narozenin? Můžete vsadit na klasiku a dopřát svým blízkým klasický dort se svíčkami. Tento dort je obzvlášť vhodný, pokud se chystáte oslavit velkolepě. Jeho klasický a jednoduchý vzhled jeho vhodný pro všechny typy oslav.

Výsledný vzhled tohoto dortu bude jedinečný a zajímavý. Můžete odlít svíčky v různých barvách nebo je spojit do příjemného tvaru. Také si můžete vybrat z široké nabídky sladkých a chutných náplní. Ať už se rozhodnete pro čokoládovou, oříškovou, jahodovou nebo jinou náplň, vždy bude chutný.

Dort ve tvaru srdce

Dort ve tvaru srdce může být skvělým dárkem k 30. narozeninám. Tento kouzelný symbol lásky je oblíbenou volbou pro všechny milostné příležitosti. Je to také skvělý způsob, jak oslavit 30. narozeniny. Ať už je dort zdobený ozdobnými květinami, zlatými čipy nebo i jen bílou polevou, bude to jistě okouzlující dezert. Na dortu ve tvaru srdce můžete dokonce vyryt důmyslnou zprávu nebo požádat cukráře, aby napsal na něj něco jedinečného. To vše pomůže udělat tuto příležitost ještě více výjimečnou.

Pro doplnění atmosféry můžete doplnit dort ve tvaru srdce i dalším dekoracím. Například vyrobte svícny, svíčky, červenou, bílou a růžovou květinovou kompozici, zařiďte stolní balíčky nebo sezónní vazby. Tímto způsobem technikou získáte požadovaný vzhled pro oslavu 30. narozenin. Nakonec, kombinací všech dekorací, bude pořádání slavnosti ještě intenzivnější.

Dort s obrázkem

Dort s obrázkem může být skvělým dárkem k 30. narozeninám. To je ještě více osobní, než jen obyčejný dort. Obraz může být vyroben z pera a barvy, nebo můžete použít fotografii tisknutou na speciální tiskovou fólii. Fotografie může být něčí profilová fotka, fotka z dovolené, fotka z narozeninové oslavy nebo cokoliv jiného, co se k danému narozeninovému výročí váže. Obrázek je pak potřený sladkou polevou a umístěn na vrchol dortu. Je to krásný a sladký způsob, jak vyjádřit někomu vaši lásku a úctu.

Pro vytvoření takového dortu je třeba najít nějakou společnost, která se specializuje na výrobu a prodej dortů s obrázky. Nezapomeňte si zvolit správnou velikost a tvar dortu, abyste zakryli veškerou plochu obrázku, a připravte se na to, že si budete muset připlatit, protože je to speciální výrobek. Je to originální a výjimečný způsob, jak oslavit 30. narozeniny, které milované osobě velmi dlouho vydrží.

Exotický dort

Exotický dort je jednou z nejlepších možností, jak oslavit narozeniny. Jeho složení připomíná exotickou destinaci a vždy potěší nejen oči, ale i chuťové pohárky. Těsto klasického exotického dortu je obyčejné vanilkové a krém je často vyroben z kokosového mléka a míň často z mangového nebo ananasového pyré. Některé recepty vyžadují i karamelovou polevu nebo použití kokosových lupínků či pařížského krému. Přesnou ingredience záleží na vkusu jedlíka a vůně exotického dortu připomíná teplá tropická místa.

Aby byl dort ještě zajímavější, můžete ho ozdobit exotickým ovocem, jako je například ananas nebo manga. Takto ozdobený dort bude jistě příjemnou tečkou na závěr oslavy a každý si bude dlouho pamatovat omamnou chuť exotického dortu. Takto vyrobený dort bude skvělou volbou pro narozeninovou oslavu, kterou si dlouho budou přátelé a milovaní pamatovat.

Široká škála barev

K 30. narozeninám je sladkou volbou dort. Je tu široká škála barev, chutí a stylu, z nichž si můžete vybrat. Vyberte si z klasických dortů, jako je krémový dort, třešňová bábovka, čokoládový dort nebo ovocné moučníky. Nebo pro něco trochu jiného, vyzkoušejte exotické kombinace, jako je černý oříšek a karamelový dort, mandlový dort s pistáciemi nebo limetovo-citronový dort. Pokud si potřebujete vybrat barvu, máte na výběr z klasických bílých, růžových, modrých, zelených, červených nebo žlutých. Kombinace barev jsou závislé na chuti dortu, ale můžete si také vybrat z jasných barev, které přidávají pozitivní vibrace do každé oslavy.

Příprava dortu doma

Příprava vlastnoručně upéct dortu doma je jednou z nejlepších možností, jak oslavit narozeniny. Základem je najít si recept, který vyhovuje vašim požadavkům a potřebám. Vaše snažení by mělo odpovídat oslavenci a jeho požadavkům. Následně by měl být vybrán typ dortu, dekorace a další ingredience. Než se pustíte do přípravy dortu, je důležité se ujistit, že máte všechny potřebné suroviny.

Dalším krokem by mělo být nastavení pečícího přístroje na správnou teplotu. Pak už se můžete pustit do míchání a kynutí. Díky následnému zdobení můžete vyzdobit dort podle vašich představ. Na závěr můžete dortu dodat osobitý dotek, aby se stal vyjímečným. Poté můžete dort servírovat oslavenci a oslýchat si chválu a uznání.